Jak na výměnu a zvolení správné velikosti vložky zámku?

Nevíte si tady s výměnou zámku, či zámkového  kování?

Jak zvolit správný typ a rozměr zámku?

 

* Rádi Vám poradíme, zámky a kování u nás nakoupíte, v případě potřeby Vám je doma i zamontujeme, tel. 775 954 004.

* Mějme na paměti, že cylindrické vložky byste měli po určité době vyměnit za nové. Důvodem je nejenom fyzické opotřebení (záleží na počtu otočení klíčem neboli na počtu průchodů), ale také zastarání bezpečnostních ochranných prvků. Obecně se doporučuje výměna po pěti až deseti letech.

* Cylindrické vložky se vyrábějí ve čtyřech bezpečnostních třídách. První stupeň znamená obyčejnou vložku a čtvrtý vysoce kvalitní výrobek. Vchod do kůlny může mít dvojku, ale vchodové dveře alespoň stupeň tři.

* Většina pojišťoven vyžaduje ve svých podmínkách u pojištění domácnosti proti krádeži zabezpečení dveřmi 3. a 4. bezpečnostní třídy. Pokud nedodržíte úroveň zabezpečení, porušujete pojistné podmínkya nevyplacení případné škody by bylo jistě škoda.

 

 

* Způsob a postup montáže je v naprosté kompetenci montéra.  

 

 

Postup při výměně zámku:

* Když už z jakéhokoli důvodu musíte měnit cylindrickou vložku, nemusíte jen demontovat původní a nahradit ji novou vložkou stejného typu. Můžete si vybrat vložku odolnější, sjednotit více vložek na jeden klíč nebo si pořídit takovou, která má z vnitřní strany knoflík neboli olivu.

* Navštivte náš krámek na ulici Střední 4 v centru Ostravyv průchodu u tramvajové zastávky Nová Karolína - směr Poruba,mezi prodejnou Auto Heller a prodejnou se zbraněmi a střelivy.

* To, co většina lidí nazývá výměnou zámku, je ve skutečnosti většinou jen výměna cylindrické vložky. Je upevněna v zadlabacím zámku, který může klidně zůstat na svém místě. Stačí povolit jeden šroub, lehce pootočit klíčem a vložku ze zámku vytáhnout. 

 

Pakliže si chtete provést opravu ve své režii, můžete se řídit podle tohoto návodu:

1. Výměna cylindrické vložky bývá motivována ztrátou klíčů, požadavkem vyššího zabezpečení nebo vložky s knoflíkem (olivou).

 

2 . V čele zadlabacího zámku je zapuštěna hlava šroubu, který drží cylindrickou vložku. Povolíme ho a vyšroubujeme.

 

3. Vložka jde vyndat pouze v případě, že klíčem o kousek na jednu či druhou stranu pootočíme.

 

4. Když je klíč zasunut bez pootočení, černý palec je pootočen, takže znemožňuje vytažení vložky ze zámku.

 

5. Vložku v zámku zajišťuje ve správné poloze šroub, který jsme v prvním kroku vyšroubovali.

 

6. Chceme-li pořídit vložku stejných rozměrů, změříme vzdálenost od krajů ke středu otvoru pro upevňovací šroub. Rozměr vložky se udává v milimetrech, např. základní rozměr je 30-35, dále prodloužené rozměry 45-40 a další.

 

 

7. Když nemůžeme změřit původní vložku, musíme změřit dveře. Opět měříme vzdálenosti od osy upevňovacího šroubu k vnější hraně kování, na jednu i druhou stranu.

 

8. Vložka by neměla  kování přesahovat o více než tři milimetry. Větší přesah z venkovní strany znamená riziko uchopení vložky za účelem vytažení či rozlomení.

 

9. U bezpečnostního kování vložka nevystupuje, z vnější strany je chráněna krytem z tvrdého kovu. Kvalitní kování v určitém rozsahu dovoluje přizpůsobení délce vložky.

 

10. Po zasunutí nové vložky vyzkoušíme zamčením a odemčením její správnou funkci.

 

11. Nakonec cylindrickou vložku v zadlabacím zámku upevníme šroubem.

 

* Pakliže si objednáte jakoukoliv službu u vás doma, kdy je nutné použití elektrického nářadí,  základním předpokladem je poskytnout  zdarma přívod el. napětí. Pakliže není u místa montáže zásuvka, předpokládáme, že vlastníte doma prodlužovací šňůru. Pakliže tomu tak není, je nutné nás dopředu informovat, že tuto  vymoženost běžné domácnosti nevlastníte.  Zásadně pracujeme pouze s našim nářadím. Vykonávat práci s vašim "AKU"  nářadím odmítáme. Bohužel máme i takovou zkušenost, na kterou je nutné dopředu upozornit.

 

* Způsob a postup montáže je v naprosté kompetenci montéra.  

Kontaktní formulář
*
*
*

Položky označené * (hvězdičkou) jsou povinné.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.